Estonian - etEnglish (United Kingdom)

Peasponsor

Liviko

Kuldsponsor

Your ad here

Sponsor

Amber Prike Svensky Servaali Your ad here Your ad here

Toetajad

ESE õppurite võistluse 2016 võitis Maret Valkijainen
There are no translations available.

Täna, 1.aprillil 2016, toimusid juba viiendat korda ESE juunior-sommeljee ja sommeljee kursuste võistlused parima õppuri tiitlile.

Võistlused võitis sommeljee kursuse õppur Maret Valkijainen. Tema oli ka parim veinikirjeldustes ning pimedegustatsioonis, kus tuli ära tunda 4 erinevat kanget alkoholi. Teiseks tuli Allan Repp (samuti S kursuselt), kes oli ühtlasi ka parim toidu ja veini sobitamises. Kolmandale kohale tuli juunior-sommeljee kursuse õppur Els-Maria Uibo, kes oli ka parim dekanteerija. Parimaks testilahendajaks oli Ülle Valdre sommeljee kursuselt.

Seekord oli võistlus eriline selle poolest, et kangete jookide pimedegustatsiooni läbis maksimumpunktidega tervelt seitse õppurit. Lisaks Maretile veel Rauno Kõrgemägi, Triinu Kõiv ja Aivar Kaha juuniorite kursuselt ning Merilyn Kruusimaa, Ülle Valdre ja Sander Kink sommeljeede kursuselt. Kuna Maret jõudis tulemuseni kõige kiiremini, saigi tema selle eriauhinna endale.

ESE õppurite võistlusel olid kohtunikeks õppejõud ning ka ESA team’i liikmed Kristel Nõmmik, Igor Sööt, Kristjan Markii, Aivar Vipper, Ene Ojaveski, Gerli Ala-Jyrä, Urmas Linnamägi, Aron Rahu, Jüri Viital, Tarvo Sarapuu, Georgi Leinemann ja eelmise aasta ESE võistluste võitja Kristi Poom.

ESE õppurite võistlused on ellu kutsusd selleks, et enne eksameid korra rahulikult ennast proovile panna. Võistlused on rangelt vabatahtlikud, kuid elu on näidanud, et võistlejad teevad ka paremaid eksamitulemusi. Harjutamine teeb ju meistriks. Seekord osales 16 õppurit.

Auhinnad:

1. koht – Grand Champagne Helsinki 2016 külastus 21- 22.aprillil 2016

2. koht - romantikapakett Pärnu Terviseparadiisi külastuseks kahele inimesele

3. koht - veiniõhtusöök restoranis Dominic kahele inimesele

Pilte võistlusest ja võistlejatest saate vaadata ESA facebooki kodulehel https://www.facebook.com/Sommeljeede-Assotsiatsioon-ESA-115464978465805/

Tänud kõigile võistlejatele, kohtunikele ja toetajatele!

Ene Ojaveski

ESE direktor