Estonian - etEnglish (United Kingdom)

Peasponsor

Liviko

Kuldsponsor

Your ad here

Sponsor

Amber Prike Svensky Servaali Your ad here Your ad here

Toetajad

ESA uus president on Kristjan Markii
There are no translations available.

Pressiteade

5.05.2016

Täna, 5.mail 2016, toimus restoranis Lusikas Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni üldkoosolek, kus toimusid korralised uue juhatuse ning revisjonikomisjoni valimised. Uueks ESA presidendiks valiti Kristjan Markii.

Seitse aastat ESA presidendi ametit pidanud Kristel Nõmmik otsustas enam mitte kandideerida, seega olid valimised eriti põnevad. Juhatusse kandideerijaid oli rohkem, kui üldkoosoleku otsusega juhatuses kohti. Viiele kohale kandideerisid Kristel Türk ja Kristina Ljadov õrnema soo esindajatena ning Kristjan Markii, Kristjan Peäske, Igor Sööt, Aivar Vipper, Janeck Uibo ja Urmas Linnamägi tugevama soo poolelt.

Kohal olnud üle poole ESA liikmetest valisid järgmiseks kaheks aastaks juhatuse, kuhu kuuluvad Kristjan Markii, Kristjan Peäske, Aivar Vipper, Igor Sööt ja Kristel Türk. ESA põhikiri sätestab, et juhatus valib endi hulgast presidendi ja selleks osutus Kristjan Markii. Revisjonikomisjoni valiti Kristi Poom ja Kristina Ljadov.

Uue presidendi Kristjan Markii sõnul otsustas juhatus valida endi seast ka asepresidendi ning selleks valiti Kristjan Peäske. Senist presidenti Kristel Nõmmikut tänati tehtud tohutu töö eest suure lillekimbu ja kastitäie tema presidendiks astumise aasta (2009) veinidega.