Estonian - etEnglish (United Kingdom)

Peasponsor

Liviko

Kuldsponsor

Your ad here

Sponsor

Amber Prike Svensky Servaali Your ad here Your ad here

Toetajad

Eesti Sommeljeede Erakooli ja Dunkri Kaubanduse I võistlus õppuritele
There are no translations available.

Täna, 4.aprillil 2012, toimus esmakordne ja ajalooline sündmus – esimest korda korraldati võistlus sommeljee kooli õppuritele. Korraldajateks Erakool ja Dunkri Kaubanduse AS. Võistlusest võisid osa võtta kõik juunior-sommeljee ja sommeljee kursuste õppurid. Osalemiskohustust polnud, võistlus oli vabatahtlik.

Just viimasest lähtuvalt on tore tõdeda, et võistlejaid oli rohkem, kui kohtunike. Juunior-sommeljee kursuselt tulid ennast proovile panema viis osalejat: Birgit Paasmaa, Hele-Riin Kivini, Rainer Kurikjan, Kalle Müller ja Raul Pahka. Sommeljeede kursuselt osalesid Igor Sööt, Mihkel Soom ja Karel Veski.

Kohtunikena töötasid ESA president Kristel Nõmmik, õppejõududest Urvo Ugandi ja Matti Timmermann ning Dunkri Kaubandust esindas HoReCa müügidirektor Kristjan Ots.

Kõik võistlejad pidid 45 minuti jooksul vastama kirjalikult testi küsimustele ning pimedegusteerimise tulemusena kirjeldama tundmatut veini. Seejärel järgnes suuline osa, milles tuli dekanteerida veini, soovitada jooke menüü juurde ja tunda ära viis jooki pimedegustatsioonil.

Ülesanded polnud just kergete killast, kuid võistlejad puresid neid vapralt. Kõige raskemateks osutusid test ja jookide pimedegustatsioon. Eriti keeruliseks osutus kange alkoholi tundmine, millele peavad paljud rohkem tähelepanu pöörama.

Parimaks dekanteerijaks osutus Mihkel Soom, kellele pani auhinnaks dekanteri välja Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon. Parima tulemuse testis saavutas Karel Veski, kes saab oma teadmisi veelgi täiendada ASI ajakirjaga Sommeliere ning sinna kõrvale limpsida Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage 1988. Parimaks toidu ja veini sobitajaks osutus samuti Karel Veski. Auhinnaks Dunkri Kaubanduselt Hugel Riesling Jubilee 2005.

Kokkuvõtteks tuli kolmandale kohale juunior-sommeljee kursuse õppur Kalle Müller, teiseks sommeljee kursuselt Karel Veski ning üldvõitjaks osutus sommeljee kursuslane Mihkel Soom. Võitja viib koju Dunkri Kaubanduse poolt kasti veini, kuhu kuuluvad põhipiirkondade viinamarjadest kvaliteetveinid. Esikolmikule esitas Kristel Nõmmik kohtunike poolt ka kutse osalemiseks Eesti sommeljeede meistrivõistlustel.

Võistlus oli asjalik ja huvitav ning kõik osalejad kinnitasid üksmeelselt, et sellest osavõtt oli väga hariv ja igati kasulik. Ilmselgelt võib kõiki võistlejaid õnnitleda julge esinemise eest ja tõenäoliselt on neil eksamit sooritada juba palju kergem. Kui korra oled ennast proovile pannud, tead edaspidi juba kindlalt, millele rõhku panna. Edu teile kõigile!